+48 500 503 512

DEPILACJA LASEROWA – Mediostar Monolith

Depilacja laserowa jest sposobem usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy promieniowania, które generowane jest przez laser. Dokonuje ono zniszczenia komórek macierzystych włosów, które zawierają melaninę, a to powoduje ich wypadanie.  Zabiegi depilacji laserowej są w pełni bezpieczne, szybkie oraz skuteczne – efektem jest gładka skóra, która pozostaje taka przez długi czas.

Na czym polega depilacja laserowa?

Jest to nieinwazyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia przy pomocy wiązki laserowej za pomocą lasera diodowego MEDIOSTR MONOLITH. Wykorzystane urządzenie, które ją emituje, pozwala na dostarczenie do mieszków włosowych właściwie dobranej dawki energii, która niszczy zawarte w niej komórki.

Wiązka lasera cechuje się określoną długością fali i wnika na konkretną głębokość skóry. Laser MEDIOSTRA MONOLITH, na którym wykonywana jest depilacja w Salonie AVENZA ma największą długość fali wśród laserów do depilacji dostępnych na rynku. Wiązka ta jest również ukierunkowana, dlatego też nie ulega rozproszeniu. To umożliwia precyzyjne dozowanie oraz podawanie, niesionej wraz z wiązką energii. Pochłaniana jest ona przez barwnik, który zawarty jest we włosach, czyli melaninę, znajdującą się w komórkach macierzystych włosów. Wówczas melanina ulega podgrzaniu i to powoduje jej rozpad.

Zabieg Depilacja laserowa MEDIOSTR MONOLITH

Warto wiedzieć, że depilacja laserowa przynosi efekty nie tylko natury kosmetycznej, ale także leczniczej, gdyż pomaga w usuwaniu takich problemów, jak zapalenie mieszków włosowych albo wrastające włoski. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób, borykających się z takimi problemami. Poza tym, depilacja laserowa niesie ze sobą wiele innych korzyści.

Trwała likwidacja niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa wykonywana w serii, jest w stanie trwale usunąć owłosienie z określonego obszaru ciała, co z pewnością stanowi dużą przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia. Trzeba jednak pamiętać, że podczas jednego zabiegu, laser jest w stanie usunąć około 40% włosków. Wynika to z faktu, że działa jedynie na te włosy, które znajdują się w stanie aktywnego wzrostu.
Z tego względu, konieczne jest przeprowadzenie serii w odstępach czasu, aby następne włosy weszły w fazę wzrostu, dzięki czemu laser będzie w stanie je usunąć.

Szybkość i skuteczność depilacji laserowej MEDIOSTR MONOLITH

Choć wszystko uzależnione jest od indywidualnego progu bólu, większość osób, które poddały się depilacji laserowej, twierdzi, że jest ona niemalże bezbolesna albo odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. Zabieg jest bardzo szybki – pojedyncza sesja trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Oszczędność czasu i pieniędzy z Laserem MEDIOSTR MONOLITH

Poddanie się depilacji laserowej, pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na inne zabiegi depilujące czy maszynki do golenia. Wprawdzie koszt depilacji laserowej nie jest niski, jednak w długoterminowej perspektywie pozwala zaoszczędzić nie tylko środki finansowe, ale także czas, który trzeba przeznaczyć na regularne usuwanie zbędnego owłosienia.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Depilacja laserowa w salonie kosmetycznym to jedna z najbardziej bezpiecznych metod depilacji. Jego właściwe używanie, nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry, nawet w tak wrażliwych miejscach, jak pachy, twarz czy okolice bikini. Oczywiście przed poddaniem się depilacji laserowej, warto sprawdzić, czy wybrany salon kosmetyczny, w szczególności sprzęt, który wykorzystuje, posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Zawsze piękna i gładka skóra tylko z medycznym LASEREM MEDIOSTR MONOLITH

Dzięki depilacji laserowej żadna niespodzianka nie będzie powodować dyskomfortu i konieczności szybkiego usunięcia owłosienia. Spontaniczna impreza czy wyjazd na wakacje? Żaden problem. Decydując się na zabieg laserowy, można być zawsze gotowym na wszelkie niespodziewane wyjścia.

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Zabiegi depilacji laserowej pozwalają usunąć owłosienie ze wszystkich obszarów ciała, a zamierzone rezultaty można osiągnąć bez podrażnienia skóry, nawet w miejscach bardzo wrażliwych.
Warto zdecydować się na depilację laserową w przypadku chęci pozbycia się niechcianego owłosienia, gdyż jest to zabieg skuteczny, szybki i bezpieczny. Mogą poddać się mu zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a gładka skóra po depilacji wiąże się z ograniczeniem rozwoju bakterii na jej powierzchni, a nawet zmniejszeniem nadmiernej potliwości. To również świetny zabieg na leczenie symptomów hirsutyzmu, a także pozbycie się kompleksów, które spowodowane są niechcianym owłosieniem.

Obecnie nie ma bardziej trwałej i skutecznej metody depilacji niechcianego owłosienia, niż ta przy pomocy lasera. Jeśli kogoś interesuje depilacja, Salon Urody AVENZA to miejsce, gdzie można wykonać zabieg najnowocześniejszym laserem medycznym – Mediostar Monolith.

Laser MEDIOSTAR MONOLITH to jedyny i pierwszy laser, który otrzymał niezwykle cenną i ważną nagrodę – Perłę Dermatologii Estetycznej, w kategorii: Innowacyjność i Technologia. Nagroda, od Stowarzyszenia Lekarzy i Dermatologów Estetycznych, przyznawana jest NAJLEPSZYM, NAJBARDZIEJ SKUTECZNYM ORAZ W PEŁNI BEZPIECZNYM PRODUKTOM NA POLSKIM RYNKU.

Depilacja laserowa to preferowane rozwiązanie dla osób, które nie chcą albo nie mogą stosować najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia, ale również tych, które cenią się wygodę, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Dodaj komentarz